15.11.2013
12

     14 września 2013 odbyło się na terenie PSW dwunaste rozdanie dyplomów tegorocznym absolwentom. Podniosła chwila dla studentów, ich rodzin, promotorów, wykładowców i władz uczelni. Na uroczystość przybyło liczne grono zaproszonych gości m.in. wiceminister Jerzy Kozdroń i senator Leszek Czarnobaj, Jerzy Śnieg – przewodniczący Rady Powiatu Kwidzyńskiego, Jadwiga Piotrowska – pełnomocnik burmistrza ds. oświaty oraz Anna Wonaszek – przewodnicząca Izby Pielęgniarek i Położnych.
3

     Dyplomy licencjackie odebrali studenci Wydziału Nauk o Zdrowiu i Wydziału Zarządzania. Najlepszych absolwentów uhonorowano okolicznościowymi grawertonami, wręczono również dyplom dla dwutysięcznego absolwenta – Piotra Laskowskiego. Nie obyło się bez wzruszeń, gratulacji i życzeń, a my pytaliśmy osoby dumnie trzymające dyplomy ukończenia studiów: Co ich przyciągnęło, aby studiować w Powiślańskiej Szkole Wyższej? Wiele osób odpowiadało, że przede wszystkim tryb nauczania, który pozwala na studiowanie i pracę zawodową. Bez względu na to, czy mieszkasz w Olszynie, Kwidzynie, Gdańsku czy Bydgoszczy opłaca się studiować w Kwidzynie, bo jest to wygodne. Uczelnia także pomaga w studiowaniu, wychodzi naprzeciw potrzebom uelastyczniając grafik.
4

     Zastanawiam się jak scharakteryzować tegorocznego absolwenta PSW i dochodzę do jednego wniosku, że nie da się tak łatwo wyciągnąć średniej, no może jedynie taką, iż w 75% tegoroczny absolwent jest kobietą i rzeczywiście na sali dominowały Panie. Studiują tu ludzie w różnym wieku, od matury do emerytury, z różnych zakątków świata, bo nie tylko z Polski. Tegoroczni absolwenci mieszkają nawet w Irlandii, czy Finlandii. Podkreślają, iż dzięki otwartości uczelni mogli studiować, zdobyć wiedzę i umiejętności nie odbiegające od kolegów i koleżanek z innych szkół i choć nie było wcale łatwo, to przy odrobinie chęci wszystko jest możliwe.
5

     Dla naszych absolwentów zaczął się nowy okres w życiu, może dzięki dyplomowi PSW zmienią pracę na lepszą, zdobędą tę, o której zawsze marzyli, dostaną podwyżkę, wszystko jest możliwe i tego z całego serca życzymy. Gratulując wszystkim, którzy we wrześniu odebrali dyplomy, żywimy nadzieję, iż może kiedyś będą mogli zdobyć na naszej uczelni także dyplom magistra.
67

A. G.15.11.2013

Kolejne dyplomy rozdano
1 12 1

     Łezka w oku zakręciła się po raz kolejny, kiedy żegnaliśmy absolwentów PSW, świeżo upieczonych licencjatów Pielęgniarstwa. Co roku mury naszej uczelni opuszczają wykwalifikowane pielęgniarki i pielęgniarze z dyplomem w ręku. Zawsze przepełnieni dumą, trochę smutni, że to już koniec i zawsze bardzo mocno wzruszeni. Mówią często po otrzymaniu dyplomu, że nie było łatwo godzić trudy studiowania, pracy zawodowej i obowiązków rodzinnych, ale na pewno było warto.

3 1

     Tegoroczne rozdanie dyplomów studentom Pielęgniarstwa odbyło się 05.04.2013r. w kwidzyńskim teatrze. Oprócz absolwentów, władz uczelni i promotorów, obecni byli także Anna Wonaszek – Przewodnicząca Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych, Pan Jerzy Śnieg – Przewodniczący Rady Powiatu Kwidzyńskiego, Pan Józef Pomykacz – Zastępca Przewodniczącego Rady Miasta oraz Pan Paweł Chodyniak – Dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Prabutach.

4 1

     Podczas uroczystości wręczono dyplomy 59 absolwentom Pielęgniarstwa I stopnia i Pielęgniarstwa Pomostowego. Po raz pierwszy w historii Powiślańskiej Szkoły Wyższej dokonano uroczystego „czepkowania” absolwentów studiów I stopnia Pielęgniarstwa. Oprócz „czepkowania”, 25 studentów tego kierunku złożyło również uroczystą przysięgę pielęgniarską. W czasie uroczystości wręczono także nagrody za wybitne wyniki w nauce, najlepszymi okazały się tym razem wyłącznie studentki: Beata Sikorska – Mandziak, Dorota Abramowska, Barbara Markowska, oraz Dorota Maciejewska.
5 1

     Rozdanie dyplomów zakończył Rektor naszej uczelni prof. dr hab. Stefan Angielski, który w ciepłych słowach pogratulował wszystkim studentom oraz zebranym gościom, a także życzył samych sukcesów świeżo upieczonym pielęgniarkom i pielęgniarzom.
6 1

     Kolejne rozdanie dyplomów za nami. Po raz kolejny mogliśmy uczestniczyć w tej szczególnej chwili wszystkich tych, którzy zaufali naszej uczelni. Jest to dla nas powód do ogromnej satysfakcji i radości. To także kolejny dowód, że zainteresowanie kierunkami Wydziału Nauk o Zdrowiu w PSW nie słabnie, wręcz przeciwnie, przyciąga coraz większe rzesze zainteresowanych.
7 1

A. G